Loading...

A szabvány, amely biztosítja az additív gyártás megbízhatóságát

 

A 3D nyomtatás rohamos fejlődése új minőségi követelményeket kíván – ebben nyújt segítséget az ISO/ASTM 52920 szabvány.

A 3D nyomtatás rohamos fejlődése új kihívások elé állítja az ipart: hogyan garantálható a 3D nyomtatott alkatrészek megbízhatósága, következetessége és megfelelősége? Az ISO/ASTM 52920 szabvány pontosan erre nyújt megoldást, biztosítva az additív gyártás egységes és ellenőrzött minőségi követelményeit.

Mit kínál az ISO/ASTM 52920?

Ez a szabvány részletes iránymutatást ad az additív gyártási folyamatok ellenőrzésére, a gyártási dokumentációra és a minőségbiztosítási eljárásokra vonatkozóan. Alkalmazásával a gyártók csökkenthetik a hibalehetőségeket, növelhetik a termékeik megbízhatóságát, és könnyebben megfelelhetnek az iparági és jogszabályi elvárásoknak.

A szabványban szereplő követelmények az additív gyártási technológiákat alkalmazó alkatrészgyártókra vonatkoznak függetlenül a felhasznált anyagtól és gyártási módszertől. A 3D nyomtatás szempontjából releváns folyamatokra vonatkozó kritériumok meghatározásán túl a minőség szempontjából releváns jellemzők és tényezők, valamint az additív gyártási helyszínen belüli tevékenységek és folyamatok is szerepet kapnak a szabványban.

A szabvány olyan követelményeket tartalmaz, amelyek kiegészítik a minőségirányítási rendszer (például ISO 9001, ISO/TS 22163, ISO 19443, EN 9100, ISO 13485, IATF 16949) által előírt követelményeket. Ezenkívül a dokumentum felhasználható az additív gyártás minőségirányítási rendszerrel kapcsolatos tartalmainak meghatározására.

Ha versenyképes akarsz maradni a 3D nyomtatás területén, elengedhetetlen, hogy lépést tarts a legújabb minőségi előírásokkal. A MEDTECH Summit Budapest 2025 konferencián "Az additív gyártástechnológiára vonatkozó új minőségirányítási szabvány az ISO/ASTM 52920" című előadás bemutatja a szabvány követelményeit és előnyeit.

A MEDTECH Summit Budapest 2025 jó lehetőség egyrészt arra, hogy első kézből értesülj a legfrissebb technikákról és trendekről, másrészt, hogy részletesen megismerd a 2025 tavaszi képzési sorozatunkat.

A tavaszi képzési sorozatunk első témája Orvostechnikai eszköz szoftverek fejlesztése lesz. A képzés során lépésről-lépésre bemutatjuk a szoftver fejlesztés lépéseit, formanyomtatvány példákkal közelebb hozva a gyakorlati megvalósítást. A képzés időpontja 2025. március 11. 

Jó hír, hogy aki a MEDTECH Summit Budapest 2025 ideje alatt a helyszínen jelentkezik képzéseinkre, 25% kedvezményt kap a jelentkezési díjból. Keresd fel a kiállítási standunkat és jelentkezz bármelyik képzésünkre!

A 2025 tavaszi képzési programról részletesebb információk a képzési prospektusból érhetőek el.

 

A MEDTECH Summit Budapest 2025 teljes programját az esemény honlapján találod.

;
Vissza a hírekhez